Pokožka je najväčším orgánom ľudského tela a preto je prirodzené, že je potrebené sa o ňu starať. Predovšetkým o tvár, ktorá je po celý náš život chránená najmenej a je neustále vystavovaná vonkajším vplyvom. Samotná tvár pritom často v prvom momente rozpráva o životnom štýle a osobnosti nositeľa. Ľudia nás vnímajú najprv pohľadom – udržiavaná a čistá pleť dáva prvotnú informáciu o našej osobnosti, tvárou sa identifikujeme voči okoliu.

Základná starostlivosť o pleť začína správnou diagnostikou stavu pleti, tonusu a turgoru kože. Ďalším krokom je správne určený personalizovaný program starostlivosti o pleť konkrétneho klienta. Starostlivosť o pleť by nemala byť záťažou, ale životným štýlom. Dlhodobým, pretože nemožno očakávať, že jedno ošetrenie vyrieši dlhodobé probémy s pleťou a bude trvať desiatky rokov. Tak, ako treba udržiavať pevnosť tela pravidelným cvičením, tak isto pleť pravidelným odborným ošetrovaním.

V úvode začneme vstupnou konzultáciou, nasleduje základné ošetrenie pozostávajúce z piatich jednoduchých krokov: čistenia pleti, exfoliácie, tonizáciu, hydratáciu a aplikáciu SPF krému, ktorý je v našom mestskom priestore potrebný na ochranu nielen pred slniečkom, ale aj pred znečisteným životným prostredím.

V prípade zrelšej pleti odporúčame začat dermabráziou, aby sa pleť pripravila na prijatie všetkých hydratačných a výživných látok, pretože odumreté bunky zabraňujú prenikaniu do hlbších vrstiev pokožky. Vzhľadom na ročné obdobie je neoceniteľná obnova pokožky niektorým z ponúkaných typov peelingu. Podľa typu klienta a jeho pleti odporučí typ peelingu náš špecialista po konzultácii.